נגד הסיבים ועם הסיבים על רגל אחת

שואלים אותי מה זאת אומרת לפרוס "נגד הסיבים". שריר הבשר מורכב מהמוני סיבי שריר דקים וחזקים, אשר חוברים להם יחדין לרקמת שריר אחת גדולה. הסיבים הללו קיבלו את שמם על שום צורתם, שמזכירה סיבים של בגד או משהו דומה.

אז בתמונות שלפנינו ניתן לראות נתחים שונים בשני חתכי פנים:

בתמונות הנ"ל ניתן לראות (משמאל לימין) בטן חזיר, פיקאניה, ושפיץ שייטל עם חיתוך עם הסיבים, שמכוונים לרוחב הנתח. כך לא פורסים נתחים. לא מומלץ מבחינת המרקם וההרגשה של סיבי בשר בפה. דמיינו חוטי בשר בתוך הפה שלכם – גם לא נעים ללעוס , גם קשה "לשבור" למרקם שקל לבליעה, וגם נתקעים בין השיניים.
היוצא מן הכלל לזה הוא כאשר מדובר בתבשיל שמכוון מראש להיות בתצורת "שערות" אשר באנגלית קיבל את הכינוי PULLED, שכן הוא נראה כאילו משכו את הנתח לכל כיוון עד ש"נקרע" / התפרק לשערות, כמו בתמונות שלהלן:

בתמונות שבהמשך רואים (משמאל לימין) פיקאניה, וייסבראטן, ושפיץ שייטל שנחתכו נגד הסיבים. השמאלית היא של השפיץ שייטל אחרי סיבוב הנתח ב-90 מעלות. זו הדרך הנכונה והמומלצת לפרוס נתחים. הסיבה לכך היא שבפריסה כזו אני, למעשה, שוברים את הסיבירם לחלקים קטנטנים, ולמעשה יוצרים משטח חלק שיותר קל ונעים ללעוס, ולכן גם יור מהנה בפה.

חשוב לדעת!! בשיפץ שייטל ובפיקאניה הסיבים משנים את כיוונם בערך באמצע הנתח, אז תקפידו לסובב את הנתח בהתאם.

 

בתיאבון 🙂

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.